KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16716104
nr 1671 6104
Louis Zelig
(1894-1993), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, 19x34 cm, yttermått inklusive ram: 31x45 cm
Louis Zelig, född 1894 i Rumänien, död 1993, målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 6 januari 2025
kl 18:13:54
Louis Zelig
Läs mer om Louis Zelig